Saturday, January 29, 2011

XXV Reisikiri

Kleepuvad tervitused Penangist! :)

J6udsime yhest vihmametsast teise p2rast 13tunnist seiklust. Kolmap2eva hilis6htul istusime Singapuris bussi peale, et p2ikese t6ustes j6uda Malaisiasse. Ilmselt unustati meid 2ra kui hommikul j6udsime 130 km ida pool olevasse linna. Unesegastena bussijaamas ringi tatsudes leidis meid bussijuht yles ja yhist keelt r22kimata t6mbas meid bussi peale tagasi. Kuna meie pileti sihtpunktiks oli m2rgitud "Penang", siis lubadus on lubadus. Nii s6idutatigi meid kahte yle 100 km ~40kohalise bussiga. Kokku vahetasime sellel teekonnal 4 korda bussi.
Malaisias olles tunneme end juba koduselt. L2ksime samasse kylaliste majja kus eelminegi kord olime. 6htuti oleme k2inud Bob Marley baaris. Tegemist on yhe populaarsema kohaga Hiinalinnas. V2ikese pinna peale on mahutatud 2 lauda sissepoole uksel2ve ning paar lauda t2navale. Ylemus isikult leiab ALATI ruumi uutele tulijatele ja paigutab nad istuma kellegi k6rvale. Keegi ei istu yksinda ja tagasihoidlikema klientide puhul aitab omanik jutuj2rjegi yles v6tta. Hinnad on m6istlikud ja alati on garanteeritud uued ja p6nevad tuttavad.
Esimesel 6htul istusime yhes lauas Taanist ja Sveitsist p2rit tyypidega, m6lemad juba 30nesest verstapostist moodunud. Nad elavad ja tootavad Tais. Sveitsist p2rit mees ytles kuldsed s6nad: "Sveitsi sissetulek on k6rge, kuid v2ljaminekud k6rgemad. Tais on lihtsam kuskile j6uda, pealegi elu on seal nauditavam!"

Taanist olev tyyp omas ehitusfirmat Tais. Ka tema jagas kordi kuuldud elut6demusi meiega. Aasias makstakse too tegemise eest, mitte m6tlemise eest. Kui Aasialase k2est kysida, kas sai aru, tuleb vastus alati "jaatav". Enamasti on aga reaalsus teine. Tema yks mahlasem kogemus oli hommikul objekti kontrollima minnes avastada vannitoa akna eest l2bi jooksvad torud. Torumees kehitas lihtsalt 6lgu, et joonisel oli ju m2rge, et siia ruumi tuleb torud panna. Selle peale ta aga ei tulnud, et torud keset akent ei ole just parim koht neile.

Eks neid kultuurierip2rasid ole teisigi. Nt Aasia kultuurile omaselt on valge ilu v2rv. Kohalikud kannavad autoga s6ites pikki, kaenla alla ulatuvaid kindaid ja pikkade k2istega s2rki tagurpidi seljas, et mitte saada p2ikest. Paljud katavad ka n2o kinni autoga s6ites.

Penangis kirikus k2ies kohtas Kristiina Texasest p2rit 2 Mehhiko naist, kes tootavad Soulis inglise keele 6petajatena. Nende suurimaks katsumuseks polnud mitte uude kultuuri sisseelamine vaid kodust v2lja saamine. Nimelt Mehhikos lahkuvad tytred kodust ALLES siis kui nad mehele l2hevad. Hoolimata sellest, et yks oli 29 ja teine 24, ei tahtnud nende isa tytreid laia maailma lasta.

Teine 6htu kohtasime lahedat paari Inglismaalt. Nemad tutvustasid meile kohalikku erip2ra. Nimelt Malaisias ja ka Singapuris olid kassidel lyhikesed, erip2rase j6nksuga sabad. Nagu k6ik ylej22nud, arvasime ka meie, et need kas l6igatakse maha v6i on lihtsalt ukse vahele j22nud. Kohalik naine oli aga inglise paarikese kutsunud endale kylla vaatama 5p2evaseid kassipoegi. Neil k6igil oli kas "l6igatud"saba, p6rssa kombel krussis v6i siis yldse olematu saba. Nad synnivadki nii. Paarike arvas, et see tuleneb kehvast toitumusest.
Ahjaa, et mitte 2ra unustada yhte nauditavamat kogemust - kohalik juuksur. P2rast aastast vahet juuksuri kylastamist v6tsid meid r66msalt vastu edevate soengutega Hiina poisid. Siin kuulub peamassaaz juuksepesu ja l6ikuse juurde. See oli nii tore komme, et suisa Eurooplased v6iksid selle yle v6tta :)

Esmasp2eval plaanime Taisse minna. Suhtleme juba sealt edasi :)

Ilusaid m6tteid :)
Kris ja Jan

No comments: